تفاوت چرخ گوشت برقی با چرخ گوشت دستی

در ابتدا برای ریزکردن و تبدیل گوشت به قطعات کوچک از هاون استفاده میکردند بدین شکل که با زحمت زیاد وسختی آن را می کوبیدند. بعدها درکشور آلمان وسیله ی ساخته شد که با چرخاندن دسته ی آن می شد گوشت را به حالت خمیری درآورد. این وسیله در مراحل اول بسیار ساده بوده وبعدها اولین چرخ گوشت برقی توسط شرکت جنرال موتورز ساخته شد. در آن مقطع زمانی چرخ گوشت تولید شده قیمت بسیار بالایی داشت.با مرور زمان و افزایش تولید وعرضه ی زیاد بازدهی محصول بیشتر و قیمت آن مناسب تر شد.

درحال حاضر هم نوع دستی و هم برقی آن در بازار موجود است. هرکسی بنا بر نیاز خود و صرف هزینه های متفاوت میتواند هرکدام از آنها را تهییه کند. چرخ‌گوشت‌های دستی، همه کار بر عهده خودتان است! باید دسته وسیله را بچرخانید و با نیروی دست‌تان، به چرخ شدن گوشت کمک کنید. از معایب این چرخ گوشت فلزی دستی این است که بدون برق است و حجم کمی نسبت چرخ گوشت‌های بزرگ دارد .در عین حال همین کوچک بودن می‌‌تواند مزیت نیز محسوب شود به این شکل که بخاطر سایز کوچکشان به راحتی در همه جا قابل استفاده هستند و چون نیازی به برق ندارند حتی در بیرون از خانه و هر زمانی که نیازی به خرد کردن و چرخ کردن مواد غذایی خود داشته باشید در دسترس است.

ویژگی‌های چرخ گوشت برقی

میتوان گفت که چرخ گوشت برقی ازجمله لوازم برقی آشپزخانه می باشد که با نیروی موتور کار می کند و هرچه قدرت موتور بالا تر باشد، سرعت و کیفیت کار بیشتر است. نکته حائز اهمیت در چرخ گوشت برقی راحتی کار با آن و صرفه جویی در وقت است. چرخ گوشت های برقی قطعات اضافی برای تولید رشته‌های ماکارونی، سوسیس‌ساز و… نیز دارند. ظرفیت مخزن آنها بیشتر است و می شود مقدار بیشتری از گوشت یا مواد غذایی دیگر را با آن چرخ و خمیر کرد. چرخ گوشت های برقی قابلیت های چرخش معکوس نیز دارند که به وسیله ی آن می توان تیغه های دستگاه را تمییز کرد حتی می شود تعدادی از قطعات آن را در ماشین ظرفشویی قرار داد.

چرخ گوشت های بسیاری در برند های مختلف و کیفیت های متنوع در بازار وجود دارند. فروشگاه اینترنتی زیوا این امکان را برای شما فراهم کرده است که در سریع ترین زمان ممکن و به راحتی به بررسی، انتخاب و خرید آسان و مطمئن بپردازید.